Internetowy sklep dla dzieci i niemowląt: koce, kocyki dla dzieci, kocyki minky, kołderki, poduszki

kocyki minky, kocyk minky w sklepie szafa olafa

Najlepszą rekomendacją dla kocyka minky jest zadowolenie mojego dziecka,
które codziennie zasypia ze swoim kocykiem i uważa go za nieodzowny element snu.
Najładniejsze kocyki minky tylko w sklepie Szafa Olafa!

Kocyk minky – kocyki minky w najniższej cenie

Dylemat związany z zakupem kocyka dla dziecka pojawia się zazwyczaj w momencie kompletowania niemowlęcej wyprawki. Mamy szukają kocyków bezpiecznych, wygodnych w użytkowaniu, ciepłych i miłych, czyli takich, które zapewnią ich dzieciom spokojny sen. Wszystkie te cechy posiadają kocyki minky. W Polsce stały się one popularne około dwóch lat temu i od tego czasu są jednym z najczęściej poruszanych kocykowych tematów na forach rodzicielskich.

Kocyki minky – z czego szyjemy?

kocyk minkyOryginalna tkanina – polar minky pochodzi ze Stanów Zjednoczonych. Absolutny monopol rynkowy w tej materii dzierży firma Shannon Fabrics, będąca producentem i bezpośrednim dystrybutorem minky na świecie. Ta wysokogatunkowa tkanina posiada charakterystyczny krótki „włos”, jest sprężysta i niezwykle miękka w dotyku. W skład polaru minky w stu procentach wchodzi poliester. Wybierać możemy spośród różnych wzorów: wytłaczanych w kropy, paski, wzory orientalne, materiałów całkowicie gładkich, drukowanych, a także bogatej gamy kolorystycznej: nawet kilku odcieni tego samego koloru. Jedynym minusem jest cena tkaniny. Kupując w Polsce, musimy liczyć się z kosztem około 90 – 100 zł za metr materiału. Dlatego też kocyki minky nie należą do najtańszych produktów.

 

Kocyk miny – obawy?

Związane z minky obawy wielu rodziców zwykle sprowadzają się do tego, iż jest to tkanina syntetyczna. Również i mnie zaniepokoił ten fakt, gdy kompletowałam wyprawkę dla synka. Wzbraniałam się przed minky i długo szukałam kocyka, który w swoim składzie nie posiadałby poliestru. Niestety, większość mięciutkich kocy, wyłączając koce wełniane, to produkty syntetyczne. Koniec końców, tak długo wybierałam, że moje dziecko zdążyło przyjść na świat, a kocka jak nie mieliśmy, tak nie mieliśmy. Przed faktem dokonanym postawiła mnie bratowa, która ofiarowała nam kocyk minky w prezencie. Dopiero wówczas zmieniłam zdanie na temat minky i szczerze polecam go każdej mamie. Kocyki minky są świetne!

Kocyk minky – same zalety!

kocyki minkyKocyk minky ma bardzo dużo zalet. Przede wszystkim urzeka swoją delikatną w dotyku fakturą. Jest tak miękki i miły, że od razu chce się do niego przytulić. Tkanina, mimo że syntetyczna, w kontakcie ze skórą niemowlęcia nie powoduje podrażnień czy odparzeń. Łagodnie otula, tworząc doskonałe otoczenie dla spokojnego snu. Kocyk minky jest cieplutki. Nadaje się zarówno do użytku w warunkach domowych, jak i na spacer w chłodniejsze dni. W zależności od preferencji w ofercie sklepu szafa olafa znajdują się kocyki minky z cienkim oraz grubszym wypełnieniem.

Ogromną zaletą dla mnie – mamy, jest także łatwość czyszczenia materiału. Przy maluchu zabrudzenia zdarzają się często, a kocyk minky, który można wyprać w pralce i szybko wysuszyć to istny skarb. Nasze kocyki minky, bo dorobiliśmy się już kilku, piorę razem z ubrankami synka. Kocyk minky jest suchy po kilku godzinach, więc nie ma problemu, że dziecko nie może zasnąć bez swojego ulubionego przytulacza – minkacza.

Cena kocyków z polaru minky

Przerażać może jedynie cena. Sama tkanina minky, o czym wspomniałam wyżej, nie należy do najtańszych, toteż i produkty z polaru minky są droższe. Cena odzwierciedla jednak ich wysoką jakość. Najlepszą rekomendacją dla minky jest zadowolenie mojego dziecka, które już od ponad roku codziennie zasypia ze swoim kocykiem i uważa go za nieodzowny element snu. A sam kocyk minky, mimo że wiele razy prany, wgląda jak nowy. Kocyki minky oferowane w szafa-olafa.pl to gwarancja najwyższej jakości.

DARMOWA WYSYŁKA do każdego zamówienia!