Balony z helem – niezbędne akcesoria

Posted on

Balony z helem

Balony z helem

Baloniki to niezwykle popularny gadżet reklamowy. Wpływ na to ma między innymi ich niska cena, która sprawia, że na zakup takiego produktu pozwolić może sobie niemalże każdy klient, nawet ten, którego budżet jest mocno ograniczony. Do atutów tego typu produktów zaliczyć można również ich efektowny wygląd. Balony dostępne są bowiem w rozmaitych wielkościach, kształtach oraz kolorach. Wyjątkowo efektownie prezentują się te z wizerunkami z postaciami z popularnych bajek czy w kształcie cyfr lub liter. W jakiego rodzaju gadżety należy się zaopatrzyć, gdy potrzebujemy nadmuchać większą ich ilość?Aby balony z helem przez długi czas unosiły się w powietrzu, zaopatrzyć należy się w specjalny żel uszczelniający. Produkt ten jest sprzedawany w opakowaniu wyposażonym w dozownik z pompką. Jak należy uszczelnić taki balonik? Wbrew pozorom, czynność ta jest niezwykle prosta. Do środka balonika, przy pomocy pompki należy wprowadzić małą ilość żelu, rozprowadzić go po wnętrzu, a następnie nadmuchać. Należy tu zdawać sobie sprawę z faktu, iż czas unoszenia się w powietrzu baloników uzależniony będzie również od panującej w powietrzu temperatury (nie powinna ona przekraczać 28 stopni Celsjusza) oraz nasłonecznienia (taki gadżet może ulec uszkodzeniu na skutek działania promieniowania UV).

Chcąc nadmuchać balony z helem, warto zaopatrzyć się w specjalną butlę. Produkty do użytku domowego najczęściej dostępne są w pojemnościach 0,42 m3 oraz 0,25 m3. Jak dużą ilość balonów będzie można nadmuchać z ich pomocą? Informację na ten temat w większości przypadku znaleźć można na opakowaniu produktu. W przypadku butli o pojemności 0,42 m3 będzie to 50 baloników lateksowych w formacie 9 cali, 25 o wielkości 12 cali, 20 w formacie 18 cali i 8 dużych na 40 cali.

Butla przeznaczona do dmuchania produktów, jakimi są Balony z helem wyposażona jest w zawór, a także specjalną, elastyczną końcówkę – dyszę wylotową, którą umieszcza się w gadżecie reklamowym. Przed rozpoczęciem pompowania odkręca się zawór, a na gumową końcówkę nakłada balon, zaciska i kieruje w dół, co ma na celu udrożnić przepływ helu wypełniającego balon. W momencie, gdy jest on napompowany, zdejmujemy go i zawiązujemy jego końcówkę.

Tags: , ,